Програми обміну

 

Програма імені Фулбрайта є найстарішою та найбільш престижною міжнародною програмою академічного обміну вченими та студентами, що фінансується урядом Сполучених Штатів Америки. Її було засновано у 1946 році американським сенатором Вільямом Фулбрайтом. В Україні програма діє з 1992 року, за цей час майже 700 українських студентів, молодих викладачів та поважних вчених здійснили академічні дослідження або навчання в США. В свою чергу, більше 400 американських студентів, вчених та фахівців відвідали Україну як викладачі, дослідники та консультанти.

В межах Програми імені Фулбрайта існують декілька програм академічного обміну, що відрізняються тривалістю, вимогами до учасників та метою. На сьогоднішній день українці можуть взяти участь у наступних програмах.

Студенти:

Fulbright Graduate Student Exchange Program – програма для студентів старших курсів, випускників ВНЗ та аспірантів. Програма пропонує навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра.

Молоді викладачі та дослідники:

Fulbright Faculty Development Program – програма для молодих викладачів та дослідників. Грант надається на період 9-10 місяців та дозволяє проводити індивідуальні дослідження, знайомитися з надбаннями американських університетів, розробляти навчальні курси, брати участь в семінарах та конференціях.

International Fulbright Science and Technology Award – грант на період до 36 програма для молодих викладачів та дослідників, які бажають здобути науковий ступінь PhD у Сполучених Штатах Америки.

Кандидати, доктори наук, молоді дослідники та аспіранти:

Fulbright Scholar Program – програма для кандидатів та докторів наук, дослідників, журналістів, юристів тощо. Грант на проведення досліджень в університеті США на період від 4 до 9 місяців.

Fulbright-Kennan Program – програма для дослідників та викладачів з академічних інститутів, ВНЗ та наукових центрів. Передбачає 6-місячне дослідження у сфері гуманітарних та суспільних наук на базі Інституту Кеннана.

За програмою Фулбрайта українські університети, в свою чергу, можуть запросити американського фахівця будь-якого фаху для читання лекцій протягом одного або двох семестрів:

U.S. Fulbright Scholar Program – грант покриває всі витрати запрошеного науковця на перебування в країні, українські установи повинні забезпечити викладача місцем роботи та надати необхідну асистентську допомогу.

Fulbright Specialists Program – запрошення американського науковця на термін від 2-х до 6-ти тижнів для читання лекцій для студентів та аспірантів, участі в наукових та освітніх заходах, проведення семінарів, розробки навчальних матеріалів, проведення програм підвищення кваліфікації українських спеціалістів.

Оскільки участь у програмі імені Фулбрайта є дуже престижною, а більшість витрат на навчання та дослідження беруть на себе організатори Програми та, за необхідності, приймаючий університет, то основною метою потенційного фулбрайтівця під час підготування заявки та під час проходження співбесіди є відповідь на питання: чому він повинен навчатися або проводити дослідження саме у Сполучених Штатах, як саме отриманий досвід допоможе йому у майбутній роботі та яку користь матимуть його навчання та дослідження для його рідної країни та США. Програми не передбачають жодних квот щодо регіону учасника, його спеціалізації, віку тощо, – основним критерієм відбору є лише актуальність поданого проекту та реальність втілення його результатів. У конкурсах серед науковців розглядаються попередні досягнення претендента, його потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами у вибраній галузі. Претендент на стипендію повинен вільно володіти англійською мовою, про що свідчитимуть подані на конкурс есе та співбесіда, мати українське громадянство та не брати участь у подібних програмах обміну останні 2-5 років (залежно від програми). Детальніші вимоги до кандидатів наведено на сайті http://fulbright.org.ua.

Відбір учасників відбувається в три етапи:

- рецензування робіт американськими та українськими фахівцями (травень-червень);

- співбесіда англійською мовою (серпень-вересень);

- затвердження рекомендованих кандидатів та визначення університетів для фіналістів програми (січень-квітень).

Таким чином, відбір триває протягом одного року з моменту завершення прийому заяв на участь. Терміни подання заяв для бажаючих взяти участь у Програмі у 2012-2013 роках:

- студентські програми: 16 травня 2011 року

- програми для викладачів: 31 березня 2011 року

Конкурси на цей навчальний рік буде оголошено у грудні 2010 року.

Учасники програми Фулбрайта отримують щомісячну стипендію (зарплатню), квиток в обидва боки, медичне страхування, додаткові кошти для придбання професійної літератури. Для дослідників старшого віку можливе додаткове фінансування для запрошення до США найближчих членів родини на період дослідження.

Основним інформаційним ресурсом Програми є офіційний сайт FULBIGHT UKRAINE http://fulbright.org.ua. Цей сайт надає повну інформацію про існуючі програми та умови участі в них. Для тих, хто збирається взяти участь у конкурсі, наведено повний список необхідних документів, анкети, поради щодо оформлення документів та написання есе, а також приклади есе попередніх років. Також надається інформація про тест з англійської мови TOEFL та спеціальний тест GRE (Graduate Record Exminations) – англомовний тест знань у вибраній галузі. Окрім того, на сайті можна знайти статті учасників Програми минулих років та корисні посилання. Для всіх бажаючих на сайті періодично проводяться вебінари – презентації в режимі онлайн.

Міжнародна конференція «Women in Tech Summit» у Варшаві

27–28 листопада 2018 р. у Варшаві відбудеться міжнародна конференція «Women in Tech Summit». Це [...]

Проект MEDIS

На факультеті прикладної математики у 2013-2017 рр. виконувався проект "Методологія підготовки висок[...]

Конкурс Erasmus+ до Єнського університету ім.Фрідріха Шиллера

До уваги студентів та аспірантів! Єнський університет імені Фрідріха Шиллера запрошує Вас взяти уча[...]

Конкурс Erasmus+ до Університету Обуди (Будапешт)

До уваги студентів, аспіратнів та викладачів! Університет Обуди запрошує Вас взяти участь у конкурс[...]

Конкурс Erasmus+ до Вільнюського технічного університету ім. Гедимінаса

До уваги студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників! Вільнюський технічний університ[...]